Trekking Wokół Annapurny

Jedną z form pomocy Nepalowi po trzęsieniu Ziemi jest też niezaprzestanie organizowania wypraw trekkingowych i wysokogórskich. Nepal żyje z turystyki górskiej . Przyjeżdżając na jesień z grupą trekerów - pomagamy Nepalowi - przywozimy pieniądze, prace i pomoc ...

Według sondaży Annapurna została uznana za jeden z najpiękniejszych światowych górskich regionów!!!

Annapurna to dziesiąty co do wysokości szczyt Ziemi. Leżący w Himalajach Nepalu, ale jednocześnie pierwszy ośmiotysięcznik zdobyty przez człowieka w 1950 roku. Cały region Annapurny leżący na północ od Centralnego Nepalu jest obszarem popularnym wśród tzw. trekkerów i najciekawszym regionem wycieczek górskich w Nepalu.

Wyprawa przeznaczona jest nie tylko dla miłośników gór i pięknych krajobrazów. Trekking w rejonie Annapurny to przede wszystkim obcowanie z autentyczna kultura pogodnych ludzi zamieszkujących wioski w Himalajach. Spotkanie z buddyzmem i hinduizmem.

Technicznie trekking ten należy do stosunkow prostych i bezpiecznych. Tylko jeden z etapów przejście słynnej przełeczy Thorong wymaga dobrej aklimatyzacji, a warunki mogą być zimowe.

Trekking jest dostępny dla każdego sprawnego trekera ale wymaga jednak przygotowania fizycznego. W trzystopniowej skali trudności (I łatwy, II-średnio-trudny, III – trudny ) trekking zaliczyć można do średnio trudnych. Każdy uczestnik wypełnia też tzw. kartę medyczna i jeśli są jakiekolwiek przeciwwskazania – konsultujemy to z lekarzem.

Najlepsza pora na trekking w ten region to tzw. czas po monsunie – od września do listopada włącznie. Ale i wiosna od marca do maja to dobry czas na trekking, jest mniej turystów a na trasie kwitnące rododendrony.

Trekking wokoło Annapurny zaliczany jest do kultowych w Nepalu. Podczas trekkingu zobaczymy szczyty himalajskie takie jak: Lamjung Himal (6932 mnpm), Manaslu (8163 mnpm), Pisang Peak, Gangapurna Himal (7455 mnpm), Tilicho Peak (7135 mnpm), Annapurnę (8091 mnpm), Dhaulagiri (8167 mnpm), Nilgir (7711 mnpm), Tukuche Peak (6920 mnpm) i wiele innych. Trek wokoło Annapurny zaliczany jest do jednego z najpiękniejszych na świecie.