Program

DZIEŃ I

Wylot z lotniska Berlin Schonefeld w Berlinie lub Warszawa w zależności od grupy i dostępności lotu, przylot do Marakesz Transfer do typowego hoteliku marokańskiego typu Riad, spacer po mieście, wspólna kolacja.

DZIEŃ II

Wczesnym rankiem wynajętym busem jedziemy do wioski Imlil położonej już w górach u stóp masywu Tubkala, praktycznie stąd już zaczynamy nasz trekking, idziemy ok. godziny do wyżej położonej wioski Aremd (wys. 1950 m npm) po zakwaterowaniu i lunchu robimy jeszcze 2 – 3 godzinny spacer aklimatyzacyjny.

DZIEŃ III

Po śniadaniu zaczynamy nasza wędrówkę w górę Doliny Miznane, droga prowadzi szeroka dolina do miejsca kultu i pielgrzymek którym jest ogromny biały kamień miejsce to nosi nazwę Sidi Chamarouch, dalej idziemy w prawo skręcającą dolinę stromo górę jej zboczem aż do schroniska pod Tubkalem na 3200 m npm.

DZIEŃ IV

Dzień aklimatyzacyjny, po śniadaniu idziemy na przełęcz Tizi-n-Ouanoumss o wysokości 3664 m. Z przełęczy będziemy mieli okazje podziwiać przepiękną panoramę Atlasu Wysokiego. Powrót do schroniska ta sama droga. Nocleg w schronisku.

DZIEŃ V

Jest to najtrudniejszy DZIEŃ trekkingu, wcześnie rano ( ok. 5.oo) wyruszamy w górę w kierunku najwyższego wzniesienia Afryki Północnej Jebel Toubkal (4165 m npm) kamienisto-szutrowa stroma ścieżka nie należy do przyjemnych od schroniska na szczyt ok. 4-5 g, zejście ok. 3 – 4 g. Strome zejście po szutrowej ścieżce wymaga wyjątkowej koncentracji. Po powrocie do schroniska i lunchu pakujemy się i schodzimy w dół doliny do Aremd, kolacja i zasłużony odpoczynek.

DZIEŃ VI

Rano schodzimy w dół do wioski  Imlil (ok. 45 min.)skąd prywatnym busem jedziemy do nadmorskiej miejscowości Essaouira – miejsce niezwykłe – dawna kolonia portugalska, wąskie uliczki Mediny pełne warsztatów ciesielskich i rzemiosła dają niezapomniany klimat, Medina tego miasta jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

DZIEŃ VII

Relaks w Essaourii, zakupy, plaża. Po południu jedziemy na południe w okolice Agadir do wioski Taghazout. Piękna plaża i ciekawa zabudowa, ginąca już atmosfera małej wioski rybackiej nad Oceanem...

DZIEŃ VIII

Cały dzień relaksu na plażach Taghazut.

DZIEŃ IX

Transfer do miejsca o nazwie Legzira – słynie z monumentalnych naturalnych skalnych mostów wychodzących z plaży w ocean, nocleg w hoteliku przy plaży. Plaża i relaks w Legzira. nocleg

DZIEŃ X

Po południu transfer na lottniskow Agadir , powrót do Polski