Program

DZIEŃ I

Przylot rano do Kathmandu (1400 m npm) stolicy Nepalu (ok. 1200 m n.p.m.), transfer do Hotelu położonym w dzielnicy Thamel, relaks, po lunchu idziemy na wzgórze świątynne z stupą Swayambhunath, ze wzgórza świątynnego rozstacza się widok na dolinę Kathmandu. Następnie wracamy do centrum, spacer po centralnym miejscu Kathmandu Placu Durbar Wspólna przywitalna kolacja.


Kathmandu - przed pałacem królewskim okolice Durbar S. (fot. Jerzy Kostrzewa)

DZIEŃ II

Wczesnym rankiem wyruszamy do kompleksu świątyń hinduistycznych w Pashupatinath gdzie nad świętą rzeką dokonuje się rytualnego spalania zwłok zmarłych. Fakultatywnie o ile czas pozwoli zwiedzimy jeszcze jedną z najciekawszych atrakcji świątynnych Nepalu – Boudhanath – największa stupa buddyjska w tej części świata. Póżnym południem powrót na Thamel czas np.na ostatnie zakupy przed trekkingiem

DZIEŃ III

O świcie wyruszamy prywatnym busem na zachód do Pokhary (850 m npm). W zależności od natężenia ruchu na drodze podróż przez Nepal może trwać nawet do 8 godzin

czas przejazdu 6 - 8 godzin

DZIEŃ IV

1 dzień trekkingu
Naya Pul - Tikhe Dhunga (1500 m npm )
Wyruszamy z Pokhary wcześnie rano i jedziemy jeepem (ok. 2 godz.) do wioski Naya Pul ( 1025 m npm) gdzie rozpoczyna się nasz trekking. Idziemy ścieżką (ok. 4 - 5 godzin) do  wioski  Tikhe Dhunga (1500 m npm ) Nocleg w b. skromnym hoteliku typu lodga.

czas przejścia: ok 4 - 5 h
różnica wzniesień: 475 m

DZIEŃ V

2 dzień trekkingu
Tikhe Dunga - Gorepani (2750 m npm)
Jest to trudny dzień gdyż zaraz na początku naszego marszu mamy do pokonania ponad 3 tys schodów do wioski Uleri. Następne podejścia są już mniej wyczerpujące. Nocleg w Gorepani w górskiej lodgi

Czas przejścia ok. 6 - 8 h.
różnica wzniesień : 1250 m


Na treku pod Annapurnę (fot. Jerzy Kostrzewa)

DZIEŃ VI

3 dzień trekkingu
Gorepani - Poon Hil ( 3 193 m npm) - Bantanti (2650 m npm)
Z Ghorepani wcześnie rano (ok.5.oo) wyruszymy w stronę punktu widokowego na wzgórzu - Poon Hill (3193 m. m.n.p.m) wracamy w dół do Ghorepani na śniadanie, dalej wyruszamy w kierunku Tadapani, spimy w osadzie o nazwie Bantantii (2650 n.p.m). Nocleg w bardzo prymitywnej lodgi

Czas przejścia łącznie z Poon Hill do Bantanti około 6 - 7 h.
różnica wzniesień: + 443 m (na Poon Hill  i - 543 m do Bantanti


Okolica Tadapani - widok na świętą górę Machapuchare (fot. Jerzy Kostrzewa0

DZIEŃ VII

4 dzień trekkingu
Bantanti - Discovery Lodge (2300 m npm)

Ten dzien jest relaksowy i ma być przeznaczony na  odpoczynek po perwszych dwóch intensywnych górskich przejściach. Idziemy przez Tadapani do miejsca o nazwie Chiule gdzie zbudowano jedną z najpiekniej położonych lodgi na trasie Discovery Lodge (2300 m npm) - nocleg !

Czas przejścia ok. 3 h.
różnica wzniesień:  - 200 m


Pojawiła sę w oddali Machapuchare (fot. Jerzy Kostrzewa)

DZIEŃ VIII

5 dzień trekkingu
Discovery Lodge - Sinua ( 2360 m npm )

Z Discovery Lodge idziemy do największej wioski na trasie - Chomdrung (2270 m npm ), aby po lunchu kontynuować marsz do Sinuwa (2360 nm npm)

czas przejśia ok. 8 - 9 godzin
różnica wzniesień: + 60

DZIEŃ IX

6 dzień trekkingu
Sinua - Himalayan (2900 m npm )

Z Dolnego Sinua idziemy przez Banboo i Doban do Himalayan Hotel (2900 m npm)

Czas przejścia ok. 6  h..
różnica wzniesień; + 540 m


Machapuchare widziana z Doliny Modi Khola (fot. Jerzy Kostrzewa)

DZIEŃ X

7 dzień trekkingu
Himalayan - Machapuchare Base Camp (3700 m npm)

W tym dniu osiągniemy i wejdziemy do wrót Sanktuarium Annapurny, śpimy w jednej z lodgi w Machapuchare Base Camp - po lunchu idziemy na krótka wycieczkę na morenę boczną lodowca

czas przejsćia: ok 5 godz.
różnica wzniesień: + 800 m


Wejście do Sanktuarim Annapurny(fot. Rafał Bochanek)

DZIEŃ XI

8 dzień trekkingu
Machapuchare BC - Annapurna Base Camp (4130 m npm)

Po śniadaniu idziemy do najwyższego miejsca na naszej trasie Annapurna Base Camp, (4130 m n.p.m) gdzie pozostajemy na nocleg w jednej z lodgi .
Czas podejścia ok. 2,5 godz.  Po południu czas przeznaczamy na wycieczki w okolice bazy. POdchodzimy pod Hinchuli, chodzimy po morenie bocznej lodowca w kierunku Annapurny Południowej. Cieszymy się atmosfera wysokogórką Sanktuarium Annapurny.
W nocy może być b. zimno, na zewnątrz poniżej zera. Lodge są nieogrzewane. Może też być opad śniegu !!! 

czas przejścia ok 2,5 h
różnica wyskości: +430 m


O świcie widok na Annapurnę (fot. Jerzy Kostrzewa)

DZIEŃ XII

9 dzień trekkingu
Annapurna BC - Bamboo ( 2350 m npm )

Po powitaniu słońca w Sanktuarium Annapurny zjemy śniadanie, następnie powrót w dół  z Bazy pod Annapurną przez Deurali, Himalaya Lodge, Doban do Bamboo (2350 m. n.p.m) – Nocleg w lodgi w Bamboo

czas ok. 9 godz.
różnica wzniesień: - 1780 m


O świcie widok z lodgi w Sanktuarium Annapurny (fot. Jerzy Kostrzewa)

DZIEŃ XIII

10 dzień trekkingu
Banboo - Jinudanda (1760 m npm)

Przejście z Bamboo przez Chomrong (2310 m.) do Jinudanda   Nocleg w pięknie położonym hoteliku górskim. Będąc w Jinudanda mamy możliwość zejścia (ok. 35 min w dół) do rzeki Modi Kola i skorzystania z kąpieli w gorących źródłach !!!

Czas przejścia 6 - 7 h
różnica wzniesień: - 590 m


Zdjęcie z trasy trekkingu na masyw Annapurny(fot. Jerzy Kostrzewa)

DZIEŃ XIV

11 dzień trekkingu
Jinudanda - Naya Pul (1025 m npm)
Ostatni dzień trekkingu. Przejście z Jinudanda przez New Brige (Nowy Most) przez Biretanti do Naya Pul i stamtąd już podstawionym busem powrót do Pokhary gdzie kończymy nasz trek.

Czas przejścia: ok 9 h
różnica wzniesień:  - 735 m


Oczy Buddy na stupie Swajanbunath w Kathmandu (fot. Maciej Wódzki )

DZIEŃ XV

Pokhara- dzień relaksu
Pokhara jest miejscem leżącym nad jeziorem Phewa z którago roztacza się widok na cały masyw Annapurny i Daulagiri. Warto tu spędzić cały dzień odpoczywając po trudach trekkingu. Fakultatywnie wycieczka łodzią po jeziorze.

DZIEŃ XVI

O świcie busem  jedziemy do Kathmandu. O ile nie będzie żadnych przeszkód na drodze powinniśmy dotrzeć do stolicy na godz. 15.oo i fakultatywnie o ile starczy czasu jedziemy do jednej ze stolic w Dolinie Kathmandu Bakhtapur - miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Wieczorem wspólna pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji nepalskiej na Thamelu.

UWAGA- Jeśli grupa to zaakceptuje tego dnia istnieje możliwość skrócenia przejazdu z Pokhary do Kathmandu - wykupując przelot samolotem (50 min ), koszt przelotu ok 135 USD. Zaletą lotu jest również to, że samolot leci wzdłuż masywu Himalajów dając pasażerom niepowtarzalny widok.

Lecimy wzdłóż masywu Himalajów (fot. Jerzy Kostrzewa)

DZIEŃ XVII

Powrót do Polski

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA: w zależnosci od życzeń grupy program może ulec modyfikacji. Np: Można dodać dzień i wydłużyć trekking