Wulkany Indonezji Trekking

W oddali Dymiący Semeru (fot. Jerzy Kostrzewa)
W oddali Dymiący Semeru (fot. Jerzy Kostrzewa)

Celem górskim naszej wyprawy będzie trekking z wejściem na najwyższe szczyty wyspy Jawy jakim jest czynny wulkan Semeru (3676 m npm) oraz wyspy Bali jakim jest wulkan Agung (3142 m npm).
w programie również plaże wyspy Bali i inne atrakcje.

TERMIN : 16 do 31 sierpień 2015

Trekking jest dostępny dla każdego sprawnego trekera ale wymaga jednak przygotowania fizycznego. W trzystopniowej skali trudności (I łatwy, II-średnio-trudny, III – trudny ) trekking zaliczyć można do II- średnio trudnych .

Prowadzącym przewodnikiem i pilotem po tym regionie jest Jerzy Kostrzewa, który wielokrotnie z plecakiem przemierzał wyspy tego kraju, a w 1999 roku dokonał pierwszego polskiego wejścia na najwyższy szczyt Indonezji i całej Oceanii – Piramidę Carstensz`a – góra zaliczana do tzw. Korony Ziemi. Więcej o tym regionie w książce Jerzego Kostrzewy Niedostępna Góra Papuasów

więcej o wyprawie, programie i kosztach na stronie:
http://www.adventure-expedition.pl/wyprawy-i-trekkingi/wulkany-indonezji/

Zapraszamy na nasz wyjazd.P.S. Indonezja to jeden z najbardziej sejsmicznych i wulkanicznych obszarów Ziemi. W skład Indonezji wchodzi 18 108 wysp. Z których tylko 6 tys. jest zamieszkanych. Wyspy te rozciągają się na długości ponad 5 tys. km wzdłuż równika, a ich brzegi opływają Ocean Indyjski i Spokojny. Kraj ten często nękają trzęsienia ziemi, tsunami i wybuchy wulkanów. Największe wyspy to Borneo, Sumatra, Jawa, Sulavesi, Bali , Lombok, Timor, Komodo i Zachodnia Cześć Nowej Gwinei (Irian Jaya czyli Papua )