Strona główna

Adventure Expedition działa od 2007 r - bazując na wieloletnim doświadczeniu górskim i podróżniczym zawodowych przewodników. Prowadzimy wyjazdy górskie, trekkingowe tylko dla małych grup (do 10 osób). Staramy się umożliwić każdemu uczestnictwo w wyprawach do miejsc głównie górskich, trudno dostępnych, zachowując maksimum bezpieczeństwa w atmosferze spokoju i wspólnej zabawy. Prowadzenie małych grup, jest naszym fundamentem zachowania bezpieczeństwa i kameralności.

Zapraszamy - Jerzy Kostrzewa.

Nadchodzące wydarzenie

Kilimandzaro i safarii

Już w lutym 2019 roku po raz 23 wyruszamy na Uhuru Peak (5895 m n.p.m.) - najwyższe wzniesienie masywu Kilimanjaro. Od 2008 roku wprowadziliśmy już na Dach Afryki ponad 230 osób ! Mamy wyjątkową dobrą statystykę wejść naszych uczestników. W ostatnich wyprawach wszyscy uczestnicy zdobywali Kilimanjaro :) To zasługa indywidualnego przygotowania i wydłużonej trasy wejścia, która daje lepszą aklimatyzacje . W programie wyprawy mamy również wyjątkowe safari do Krateru Ngorongoro oraz Parków Narodowych Jezioro Maniara i Serengeti. Nasze grupy są kameralne maksymalnie do 9 osób. Zapraszamy !

czytaj więcej »

Nadchodzące wydarzenie

Ludzie drzew - z Głową w Koronie

Podczas tegorocznej 51 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie nasz przewodnik Jerzy Kostrzewa otworzy wystawę swoich fotogramów podróżniczych "- Ludzie drzew Papui” albo inaczej z Głową w Koronie . Miejsce wystawy - Hol Motelu "Przystań nad Potokiem" po drugiej stronie Bazy namiotowej "Pod ponurą małpą" w Szklarskiej Średniej. Otwarcie planowane było wstępnie na 2 sierpnia ale potwierdzamy już nieodwołalnie że odbędzie się 3 sierpnia o godz. 16.oo Zapraszamy Jednocześnie tego samego wieczoru o godz. 18. 00 rozpocznie się tradycyjny koncert na Bazie . Jak co roku wystąpią zespoły takie jak : Wolna Grupa Bukowina , Mikroklimat, Browar Żywiec , U Studni, Bez Idola, Jan i Klan , Przemek Śledziucha, Jurek Filar i wiele innych znanych osobistości muzycznych. Serdecznie zapraszamy .

czytaj więcej »

Nadchodzące wydarzenie

Trekking pod Annapurne - Himalaje Nepalu

Są jeszcze wolne miejsca na jeden z najpiękniejszych trekkingów w Himalajach Nepalu: Trekkingu do Sanktuarium Annapurny. Termin 5 - 20 listopada br. Zadzwoń tel. 605 043 453 . Jedną z form pomocy Nepalowi po trzęsieniu Ziemi jest też niezaprzestanie organizowania wypraw trekkingowych i wysokogórskich. Nepal żyje z turystyki górskiej . Przyjeżdżając z grupą trekerów - pomagamy Nepalowi - przywozimy pieniądze, prace i pomoc ... Według sondaży Annapurna została uznana za jeden z najpiękniejszych światowych ...

czytaj więcej »

Aktualności

65 Rocznica wejscia na Everest

..............................................................................................W maju obchodziliśmy 65 rocznice zdobycia Everestu. Dokonali tego Tenzing Norgay – nepalski himalaista, Szerpa wraz z Edmundem Hillarym 29 maja 1953 . Na zdjęciu nasz przewodnik Jerzy Kostrzewa wraz z Tenzingiem w jego domu w Darjelingu - rok 1983 . Tenzing za swój udział w zdobyciu Dachu Świata został odznaczony Medalem Jerzego jednym z najwyższych brytyjskich odznaczeń państwowych. Po zdobyciu Everestu osiadł w Dardżylingu (Indie), gdzie był kierownikiem Instytutu Górskiego (Himalayan Mountaineering Institute – HMI) i prezesem Stowarzyszenia Szerpów. Zmarł w Darjelingu (Indie) w 1986 r.

czytaj więcej »

Teksty zawarte na stronie adventure-expedition mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty sprzedaży w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

WYPRAWY TREKKINGOWE

AFRYKA

AZJA

INDOCHINY

NOWA GWINEA

SPRAWDŹ »

Znajdź nas na Facebooku

POGODA