Strona główna

Adventure Expedition działa od 2007 r - bazując na wieloletnim doświadczeniu górskim i podróżniczym zawodowych przewodników. Prowadzimy wyjazdy górskie, trekkingowe tylko dla małych grup (do 10 osób). Staramy się umożliwić każdemu uczestnictwo w wyprawach do miejsc głównie górskich, trudno dostępnych, zachowując maksimum bezpieczeństwa w atmosferze spokoju i wspólnej zabawy. Prowadzenie małych grup, jest naszym fundamentem zachowania bezpieczeństwa i kameralności.

Zapraszamy - Jerzy Kostrzewa.

Nadchodzące wydarzenia

Himalaje Nepalu - Sanktuarium Annapurny trekking

Z ostatni chwili: mamy jeszcze dwa wolne miejsca na nasz trekking pod Annapurnę do Sanktuarium Południowego.Termin 3 - 19 listopada br. Grupa maksymalnie do 9 osób . Nasz trekking jest przedłużony od zwyczajowych. W programie wejście na Poon Hill , gorące źródła i bogaty program kulturowy w Dolinie Kathmandu. Więcej szczegółów o programie tu na naszej stronie lub zadzwoń tel. 605 043 453 Zapraszamy !

czytaj więcej »

Nadchodzące wydarzenia

Korowajowie - plemię żyjące na drzewach

W styczniu 2020 wyruszamy po raz kolejny z niewielką grupą (maks 6 osób ) do plemienia Korowajów w zachodniej Nowej Gwinei. Lud ten buduje swoje domy i mieszka wysoko na drzewach w niedostępnych lasach południa Papui Wyprawa ma charakter eksploracyjny i połączona jest z trekkingiem przez trudno dostępne ostępy lasu deszczowego, przez mokradła i bagna. Trekking jest dostępny dla każdego sprawnego trekera ale wymaga jednak przygotowania fizycznego. W trzystopniowej skali trudności (I łatwy, II-średnio-trudny, III – trudny ) trekking zaliczyć można do II - średnio trudnych aczkolwiek są dni w skali III = trudne. Każdy uczestnik wypełnia też tzw. kartę medyczna i jeśli są jakiekolwiek przeciwwskazania – konsultujemy to z lekarzem. W programie również przewidujemy krótki trekking po wioskach ludu Dani w Dolinie Baliem . Więcej o wyprawie dzwoń proszę tel. 605 043 453

czytaj więcej »

Bieżące wydarzenie

Festiwal Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady

Aventure- Expedition odwiedził Festiwal Filmów Górskich im . Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju Wczoraj zakończył się Konkurs Filmowy Festiwalu - Grand Prix : Weight of Water, - Nagroda Publiczności : Ostatnia Góra, - Najlepszy Film o Górach Wysokich : Spectre Expedition. To the End of the Earth, - Najlepszy Film Wspinaczkowy : Hansjorg Auer. No Turning Back, - Najlepszy Film w kategorii Człowiek i Góry : This Mountain Life, - Najlepszy Film o Sportach Górskich : La Barkley Sans Pitié, - Najlepszy Film Polski : Wiatr. Thriller Dokumentalny, - Najlepszy Film Krótkometrażowy : Viacruxis, - Wyróżnienie : Harda, - Wyróżnienie : Tierra del Viento, ---------Gratulacje!

czytaj więcej »

Aktualności

Nepal podniósł opłaty wizowe i procedury

Nepal od lipca br podniósł opłaty wizowe i tak np. wiza na jeden miesiąc na lotnisku już kosztuje 50 USD (poprzednio 40) Również na lotnisku w Kathmandu nie-przyjmują już wniosków wypełnionych ręcznie (papierowych). tylko trzeba mieć wypełnioną tzw. arriving card jak kiedyś, ale sam wniosek wizowy trzeba już wypełniać przez ustawioną maszynę komputerową. Maszyna skanuje twój paszport i robi zdjęcie twojej twarzy. Niestety jest za mało maszyn komputerowych i po przylocie tworzą się ogromne kolejki. Szczególnie kiedy ...

czytaj więcej »

Nadchodzące wydarzenia

Wyprawa na Kilimandżaro i safari luty 2020

Od ponad dwudziestu lat odwiedzam Afrykę i wprowadzam grupy entuzjastów na Dach Afryki. Sam zauważyłem, że lodowce Kilimandżaro skurczyły się może nawet o 30% od chwili kiedy po raz pierwszy stanąłem na dachu Afryki w roku 1995. Jeśli chcemy zobaczyć i dotknąć śnieg w Afryce - spieszmy się…Jerzy Kostrzewa. W lutym 2020 po raz 23 wyruszamy na Uhuru Peak (5895 m n.p.m.)- najwyższe wzniesienie masywu Kilimandżaro. Od 2008 roku wprowadziliśmy już na Dach Afryki ponad 200 osób! Mamy wyjątkową dobrą statystykę wejść . W ostatnich naszych wyprawach na Kilimandżaro wszyscy uczestnicy spokojnie zdobyli Dach Afryki...

czytaj więcej »

Nadchodzące wydarzenia

Indochiny - Laos, Kambodża z Tajlandii

Są jeszcze wolne miejsca na naszą wyjątkową wyprawę do Indochin. Termin od 27.11 do 16.12 br. W programie podczas tej wyprawy uczestniczymy w spływie kajakowym po górskiej rzece w Laosie, idziemy na krótki trzydniowy trekking przez dżunglę w górach północnego Laosu, mamy też wycieczkę rowerową, a także spotkanie z zabytkami kultury materialnej Indochin, między innymi zabytki Bangkoku , Luang Prabang (Laos) i Ankor Wat (Kambodża) – kompleksu tzw. „zagubionych świątyń w dżungli"

czytaj więcej »

Teksty zawarte na stronie adventure-expedition mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty sprzedaży w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

WYPRAWY TREKKINGOWE

AFRYKA

AZJA

INDOCHINY

NOWA GWINEA

SPRAWDŹ »

Znajdź nas na Facebooku

POGODA