Kilimanjaro i safari już w lutym

Powszechnie zaczyna się już mówić, że w ciągu 15 lat śniegi Kilimandżaro pozostaną tylko na kartach powieści Hemingwaya. Najwyższy szczyt Afryki straci pokrywę śnieżną – tak twierdzi Lonny Thompson z uniwersytetu stanowego Ohio.

Od dwudziestu już lat odwiedzam Afrykę i wprowadzam grupy na Dach Afryki, sam zauważyłem, że lodowce Kilimandżaro skurczyły się może nawet o 30%. Jeśli chcemy je jeszcze zobaczyć i dotknąć śnieg w Afryce - spieszmy się…Jerzy Kostrzewa.

Po raz 22  wyruszamy na Uhuru Peak (5895 m n.p.m.)- najwyższe wzniesienie masywu Kilimanjaro. Od 1997 roku wprowadziliśmy już na Dach Afryki ponad 200 osób ! Mamy wyjątkową dobrą statystykę wejść naszych uczestników. W ostatnich naszych wyprawach np., na Kilimanjaro wszyscy uczestnicy spokojnie zdobyli Uhuru Peak -5895 m npm – najwyższy wierzchołek masywu Kilimanjaro - a w grupie mięliśmy nawet osoby powyżej 65 roku życia.

Podstawowe hasło i zasada podczas wejścia na Kilimanjaro (i w górach wysokich) to „pole pole”, co oznacza w języku suahili „powoli, powoli”. Kilimanjaro jest górą trekingową dostepną dla każdego sprawnego trekera. Ale wejście na dach Afryki wymaga jednak przygotowania fizycznego i sprzętowego. Każdy uczestnik wypełnia tez tzw. kartę medyczna i jeśli są jakiekolwiek przeciwwskazania – konsultujemy to z lekarzem.

Organizując jakikolwiek wyjazd staramy się , jako agencja każdą grupę przygotować indywidualnie w zależności od predyspozycji i doświadczeń górskich uczestników. Na kilka tygodni przed wyjazdem organizujemy weekendowe spotkanie w górach (najczęściej w schronisku Samotnia w Karkonoszach lub w Tatrach) Po za możliwością poznania się spotkanie takie ma charakter szkolenia. Uczestnicy biorą udział w wykładach o bezpieczeństwie i zagrożeniach górskich, o ubiorze i wszystkim tym jak należy się przygotować, aby bezpiecznie i spokojnie osiągnąć cel wyprawy. Zajęcia prowadzą przewodnicy „adventure” i zawodowi ratownicy górscy. Oglądając przezrocza poznajemy przyszła trasę, w czasie wspólnej krótkiej wycieczki możemy przetestować chociażby swoje buty.

Wyjazd na Kilimanjaro nie jest tani ze względu na wysokie opłaty pozwoleń na wejście na Kilimanjaro. Stad gro kosztów to cena pozwolenia. Również safari w Tanzanii należy do jednych z najdroższych w Afryce.

Polityka Parków Narodowych Tanzanii jest taka iż poprzez wysokie opłaty pozwolen ogranicza się dostep do chronionych obszarów Afryki.

Proponujemy dla całej grupy opcje wejścia na szczyt Uhuru 5895 m npm - najwyższy punkt masywu Kilimanjaro, jedna z najładniejszych tras wejściowych drogą Machame. kliknij program KILIMANJARO

Droga ta daje najlepsze możliwości aklimatyzacyjne, noclegi w namiotach (dajemy pełen sprzęt – patrz na załączniki ) Jeśli chodzi o safari – jedziemy samochodami Toyota Landcruser do rezerwatu Krater Ngorongoro i Parku Narodowego Jezioro Maniara, wersja wejścia droga Machame to 7 dni pobytu w górach (zalecana ze względów aklimatyzacyjnych – co daje większe szanse na wejście) + safari – cały pobyt w Afryce 13 dni.

Jest tez możliwość przedłużenia pobytu w Afryce o przelot na Zanzibar (plaża, nurkowanie) najczęściej proponujemy wioskę Jambiani na Zanzibarze