Indochiny - Laos, Kambodża z Tajlandii

Adventure w dolinie Mekongu

Proponowany wyjazd „Adventure” jest wyprawą autorską Jerzego Kostrzewy, który wielokrotnie przemierzał z plecakiem Tajlandię , Laos i Kambodżę. Z programu tego korzystają też inne agencje trekkingowe w Polsce. Podczas tej wyprawy uczestniczymy w spływie kajakowym po górskiej rzece w Laosie, idziemy na krótki trzydniowy trekking przez dżunglę w górach północnego Laosu, mamy też wycieczkę rowerową, a także spotkanie z zabytkami kultury materialnej Indochin, między innymi zabytki Bangkoku , Luang Prabang (Laos) i Ankor Wat (Kambodża) – największego azjatyckiego kompleksu „zagubionych świątyń w dżungli ” – cały kompleks wpisany na listę UNESCO światowego dziedzictwa kultury. Na zakończenie wędrówki po Indochinach odpoczynek na południowych plażach Kambodży. Hotele klasy turystycznej, aczkolwiek czasami będą to miejsca niespodzianki i nocleg wypadnie w niepozbawionym luksusu pięknie położonym butikowym hoteliku.

czas trwania wyprawy: 19 dni pobytu

W czasie wyjazdu proponowany 3 dniowy trekking w górach Laosu jest dostępny dla każdego sprawnego trekera. W trzystopniowej skali trudności (I łatwy, II-średnio-trudny, III – trudny) trekking zaliczyć można do skali I - łatwych.

Proponowany spływ kajakowy rzeką Nam Xong odbywa się z asekuracją miejscowego przewodnika kajakowego , skala trudności spływu wg międzynarodowej klasyfikacji: WW I (umiarkowanie trudno) – rzeka jest dostępna dla początkujących pod opieką sprawnych kajakarzy.

Zapraszamy!  wiecej o wyjeżdzie , programie i kosztach kliknij Adventure w Dolinie Mekongu