Etiopia - Nowy Program

Etiopia to niezwykły rejon Afryki – nazywana jest też Tybetem Afryki. Ten kraj ma największą depresję kontynentu. Są to pustynne tereny położone na styku trzech płyt tektonicznych. Podczas naszej wyprawy wejdziemy na jeden z czynnych wulkanów - Ertha Ale (613m n.p.m.), aby stanąć na krawędzi otworu z wiecznie gotującą się lawą. (Jeden z kilku zaledwie tego typu wulkanów na świecie.)

Przeniesiemy się też w czasy biblijne, poruszając się po dnie wyschniętego słonego jeziora pośród karawan wielbłądów przewożących solne płyty (amole), które dawniej były środkiem płatniczym w całym rejonie.

Dotrzemy do wyjątkowego miejsca, które w środku pustyni zaskoczy nas feerią barw i kształtów związanych z aktywnością wulkaniczną. To Dallol - jedyne takie miejsce na Ziemi. I chociaż teraz można już tam spotkać turystów, to jeszcze kilka lat temu docierały tam tylko wyprawy National Geographic i specjalistyczne ekspedycje (do 2002 roku dostęp był jedynie helikopterem).

Gdy już opuścimy depresję, wjedziemy w rejony górskie - Etiopia jest nazywana Tybetem Afryki. Zajrzymy do wykutych w skałach kościołów Lalibeli, wejdziemy w ruiny pałaców Gonderu. Zarówno kościoły, jak i pałace, znajdują się na liście UNESCO.

A wszystko to wśród miejscowej ludności Afarów, Tigrajczyków, Amharów. Czasami będzie ciężko, ale niewątpliwie warto!

Wyjazd przeznaczony dla każdego sprawnego trekkera, ma raczej charakter trampingu – w skali od I do III – wyprawę można zaliczyć do łatwych.

Wyprawę będzie prowadził nasz przewodnik  Mirek Czwaczka, który wielokrotnie przemierzał samotnie i z grupami szlaki Etiopi i jest to jego wyprawa autorska.

Więcej o programie KLIKNIJ