Blog

"...jeśli masz dach nad głową, łóżko do spania, ubranie, trochę pieniędzy w kieszeni i jedzenie w lodówce... to i tak jesteś bogatszy w sensie materialnym niż 70% ludzi na Ziemi ...doceń to ..."

"...Przez ostatnie lata spisywałem moje podróżnicze obserwacje i refleksje głównie na profilu facebookowym. Chciałbym niektóre te wpisy przypomnieć tu na blogu. Będzie też kilka starych opowiadań lotniczych. Zapraszam do lektury..."

jeden komentarz

Gawęda z Kambodży

Rzecz miała miejsce jesienią 2013 roku w Phnom Penh :

Klimatyczne uliczki post-francuskiej zabudowy w Phnom Penh (fot. Jerzy Kostrzewa)

"....jeśli ktoś ma siłę posłuchać na dobranoc piosenkarza Boz Scaggs live z koncertu, warto.... - słuchałem go na dużym ekranie, ale gdzie ...w Phnom Penh w niewielkim hoteliku "Blu Kiwi" - prowadzonym przez Nowozelandczyka - Zawsze powinienem chwalić to miejsce i jego obsługę, opowiem dlaczego :

"... pod materacem łóżka w moim pokoju hotelowym, schowałem wszystkie moje pieniądze, paszport , karty bankomatowe - wcześnie rano spiesząc się na autobus do Kep (południe Kambodży ) zdałem pokój i oddałem klucze, ale niestety w porannym zaspaniu zapomniałem zabrać to wszystko z pod materaca. Kiedy po paru godzinach gdzieś w drodze zauważyłem , że nie mam ich przy sobie - zadzwoniłem do hotelu z drogi - na moje szczeście miałem do nich telefon ... niestety recepcjonistka powiedziała, że pokój już jest posprzątany i nikt nic tam nie znalazł ... poprosiłem aby bardzo dokładnie podnieśli materac i sprawdzili jeszcze raz ... i ....po 30 minutach - telefon zwrotny do mnie na komórkę z hotelu - "są twoje pieniądze i dokumenty, znaleźliśmy, przyjedź...! Złapałem stopa z powrotem do Phnom Penh, zostałem tam kolejną noc ...to wyjątkowe, gdyż w Azji, Afryce i gdziekolwiek - raczej to co pozostaje w pokoju hotelowym cennego jak pieniądze - po prostu zostaje na wieczność ... Byłem tym bardziej zaskoczony uczciwością obsługi, gdyż pamiętam, że na drzwiach tegoz pokoju  wisiało ostrzeżenie : " PAMIĘTAJ - HOTEL NIE BIERZE ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA RZECZY POZOSTAWIONE W POKOJU HOTELOWYM" ...

         Jak będziecie w Phnom Penh polecam Wam Blu Kiwi Hotel – centrum miasta - warto tam zostać na noc bo jest też tam muzyka którą da się polubić, posłuchajcie na dobranoc, śpiewa Boz Scaggs "We`RE ALL ALONE":

Jerzy Kostrzewa
Phnom Penh jesień 2013

 

« powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

5 + 3 =

Komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu.